poniedziałek, 7 lipca 2014

WAKACYJNE OSTATKI / FIRST SUMMER LEFTOVERS


Pierwsze sezonowe ostatki już się zaczęły. Na straganach możemy kupić ostatnie owoce truskawek. Dżemy już  porobione, podobnie soki, objedliśmy się też z P. śmiatanowo-truskawkowymi koktajlami aż po same uszy. Teraz czas na ostatnie eksperymenty. Ciasto ciastem, ale gdy w upalny dzień zachce się nam czegoś lekkiego, orzeźwiająca sałatka truskawkowa to jest to, co trafi idealnie w gusta wszystkich truskawkowych smakoszy.


The first seasonal leftovers have already started. At the markets you can buy the last fruit of good strawberries. Jam has already prepared, the same juice. Me and P. ate enough the creamy-strawberry's smoothies. Now is the time for the last experimentsStrawberry cake is good, but when we have desire for something lightthe refreshing strawberry salad  is the thing that will pick off the taste perfectly for everyone strawberry maniac.

SAŁATKA Z TRUSKAWKAMI: 
duża garść całych liści świeżej mięty
garść truskawek
kilka orzechów pecan
kilka orzechów nerkowca
kilka łyżeczek ricotty
1 łyżeczka miodu
1 łyżka soku żurawinowego

Całe liście mięty ułożyć na talerzu, a na wierzchu pokrojone w plasterki truskawki. Orzechy podprażyć na patelni, ułożyć na truskawkach, a na nich kilka łyżeczek ricotty. Miód zmieszać z sokiem żurawinowym. m.Można do niego dodać kilka kropel soku z cytryny.  Tak zrobionym dressingiem polać całą sałatkę.

STRAWBERRIES SALAD:
a bunch of fresh mint leaves
a bunch of strawberries
a few pecan nuts
a few of cashew nuts
a few teaspoons of ricotta cheese
1 teaspoon of honey
1 tablespoon of cranberry juice

The whole mint leaves arranged on a plate and put on the top the sliced strawberriesParch the nuts in a frying pan, place on the top the of strawberries and add a few teaspoons of ricottaMix honey with the cranberry juice. You can add to the mixture a few drops of lemon juice and pour the dressing over the salad.
Imagine Dragons "On top of the world":

Paulina.

2 komentarze:

  1. Truskawki w każdej postaci są zawsze numerem jeden! A taką sałatkę chętnie spróbuję:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Naprawdę zachęcam. Chociaż mój P. uparcie uważa, że truskawki są najlepsze jak się je je same, to i tak myślę, że z miętą i orzechami wymiatają :}

    OdpowiedzUsuń